Project Description

Motor bir tutkudur. İnsana kendisini özgür hissettirir.

RKS K-light 202 Motosiklet Hakkında Sıkça Sorulanlar

Soru 1: ABS var mı?

Yanıt 1: Hayır ABS yok

Soru 2: Üzerindeki lastikler güvenilir mi?

Yanıt 2: Bu motoru kullananların genel görüşü orijinal lastikleri yol tutma konusunda çok yetersiz. Bu sebeple ANLAS veya Michelin marka lastiklerle değiştirilmesi öneriliyor. Lastik alırken NYALON değil kauçuk olmasına önem veriniz.

Soru 3: Lastiklerinin havası ne olmalı

Yanıt 3: Bu konuda motosikletin kitapcığı Ön 32 arka 36 PSI yazsada (Şekil 1) siz motsikletinizin üzerinde olan bilgileri kontrol ediniz.

Örneğin MAX LOAD 185kg 33PSI COLD yazıyorsa motorunuz soğukken en fazla 33 PSI basabilirsiniz. Bu kesinlikle 33 PSI basın anlamına gelmiyor. Kilonuza göre 30, 32 basabilirsiniz fakat maksimum 33 PSI olması gerekiyor. Bu bilgiye göre sizde kendi lastiklerinize göre hava değerini belirleyebilirsiniz.

Soru 4: Selesi rahat mı?

Yanıt 4: Bir saat sürerseniz rahatsız olmaya başlıyor onun için sele üzerine bir destek alabilirsiniz.

Soru 5: Sıfır alacaklar arka teker çamurluğuna dikkat etmeli!

Yanıt 5: Bazıları yanlış montajdan dolayı tekerlekle çamurluk simetri durmuyor fakat 10 dakikalık bir müdahale ile düzeltilebiliyor. Her usta yapmak istemiyor. Ama düzletilebildiğini bilmeniz de sizi rahatlatacaktır.

Soru 6: Arka çamurluk su sıçratıyor mu?

Yanıt 6: Evet bu modelin en zayıf noktalarından biri yağmurlu havalarda arka çamurluk ve plakalık arasından başınızın arkasına kadar su sıçratacaktır. Bazı kullanıcılar bu boşluğu kapatarak üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Veya BAJAJ PULSAR ın 200NS kodlu ÖN çamurluk tozluğunu alıp arka çamurluğa takabilirsiniz.

TOZLUĞU şu adresden alabilirsiniz https://www.bajajyedekparcalari.com/index.php?route=product/product&product_id=105&search=tozluk

22 Eylül 2020 tarihinde 35 TL olarak yazıyordu. Bu tozluğu fazla efor sarf etmeden arka çamurluğa tutturabilirsiniz. Bu işlemi yapan arkadaşımızın izniyle aşağıdaki fotoğrafları paylaşıyorum.

Soru 7: Kaplama yaptıra bilir miyiz?

Yanıt 7: Kaplama eğer aynı renk olursa sıkıntı değil ama farklı bir renge kapatacak sanız araç renk değiştirdiğinden dolayı otomatik olarak muayenede sorun oluyor ve ek-1 raporu hazırlatıp yine de muayeneye girip yeni bir ruhsat çıkartmanız gerekiyor onun için bayağı masraflı olacak ve kapattığınızda değmeyecektir.

Soru 8: Ruhsatta yazılan doğru mu?

Yanıt 8: Ruhsatta KUBA Superlight 200 yazıyor. Bu motoru alan herkesin ruhsatında bu şekilde yazıyor.

Soru 9: Sissy Bar nereden temin edebiliriz

Yanıt 9: Maalesef orijinal sissy bar Türkiyede yok onun için bu işi yapan ustalara yaptırabilirsiniz. Bizim Samsun’daki bir ustaya yaptırdığımız sissbar aşağıdadır. Samsundaki Ustamız yaptı. Ellerine sağlık. Türkiye’nin her yerine de gönderiyor. Telefonu 05442049682

Soru 10: En fazla kaç km yapılıyor?

Yanıt 10: Normalde 120 km/saat yapılıyor fakat yolun durumuna göre bundan daha fazlasına çıkanlar da oldu. Uzun süre 120 de gidilmesi bu motor ile çok zor çünkü aşırı titreme yapıyor. 100km ile gideceğinizi düşünerek bu motoru almanızı tavsiye ederim.

Soru 11: Titremesi var mı?

Yanıt 11: Tabii ki titremesi var. Yamaha ve Honda ile karşılaştıramazsınız fakat bu fiyatına göre titremesi çok normal karşılanmalı.

Soru 12: Neden insanlar çok binmeden yani bir seneyi geçmeden hemen satılıyor?

Yanıt 12: Bu motor 200cc başlangıç motorudur. Dolayısıyla bu motora alışanlar daha yüksek cc almak istediklerinden satıp yükseltmek istiyorlar. Bunun için siz de aldığınızda emin olun cc yükseltme vaktiniz gelince yükseltmek isteyeceksiniz.

Soru 13: Motosiklet bazen STOP ediyor diye duyuyoruz bunun sebebi nedir?

Yanıt 13: Bazı kullanıcılar bundan şikayetçiler fakat çözüm de bulmuşlar. Benzin kapağında bulunan küçük delik tıkalı olduğu zamanlar STOP ediyor. Kapağı açıp kapamanız durumu düzeltiyor. Ya o deliği açtığınız zaman sorun çözülecektir.