Yüksek Lisans ve Doktor Tez konuları Nasıl bulur?

Tez Nasıl Yazılır ?

Proje Nasıl Yazılır?

Makale Nasıl Yazılır?

Tez Bölümleri Nasıl Yazılır?

Danışman Hoca Nasıl Bulunur?

ve daha bir çok konu için aşağıdaki resme tıklayarak Kanalıma gelin ve ABONE olarak destek verin

Akademik alanda bir adım attıysanız eğer burası bakmanız gereken ilk yer. Lisans düzeyinden başlayıp Profesörlüğe  kadar tüm akademik yaşantınızda dikkat etmeniz gereken konuları sizlerle tartışıyoruz. Bu yollardan geçmiş bir kişi olarak deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum. Hangi seviyede olursanız olun faydasını bulacağınızı düşündüğüm noktaları özellikle videolar haline getirerek sizlere sundum ve sunmaya devam ediyorum. Bunun yanında videoların altlarına yazılmış her mesaja cevap veriyorum. Videoların altlarındaki sorular ve verdiğim cevaplar da sizlere kariyer basamaklarında yukarı çıkarken yardımcı olacağını düşünüyorum. Şuana kadar yaptığım videolar hiç lafı uzatmadan direkt ana mesajı vermeye yönelik oldu. bu sayede siz hem zaman kaybetmiyorsunuz hem de kısa videolar akılda daha çok kalabiliyor. Tek konumuz Tez Nasıl Yazılır değil! Akademisyen Nasıl olunur?

Lütfen merak ettiğiniz veya tartışmak istediğiniz konular olursa videolar altına yorum olarak yazınız. Elimden geldiğince yardım etmeye çalışacağım. Bunun dışında ben her ne kadar tıp ağırlıklı tez, proje ve makale yapmış olsam da sosyal bilimler alanında çalışan bir çok akademisyene de eğitim verdiğim için sosyal bilimlerde de yardımcı olacağım konuları sizinle paylaşmayı arzu ediyorum. Bu sebeple bölüm gözetmeden konuları herkesin yararlanabileceği formata getirmeyi özen gösterdim. Her türlü eleştiri ve iş birliğine de açık olduğumu belirtmek isterim.

Akademik kültürün tekrar Üniversitelerimizde soluyabilmemiz için H indeksi yüksek, kaliteli yayınlar yapan ve Öğrencileri ile iyi ilişkiler içinde onların haklarını gözeten danışman hocalara ihtiyaç olduğu muhakkaktır. Siz gençler ileride bunu başaracaksınız. Buna inancım sonsuzdur. Yeter ki doğru zamanda doğru kişilerle birlikte olun. Etrafınızda kaliteli hoca olmasa dahi bu gibi sitelerle sizlere yardım ederek, sizlerin kaliteli akademisyen olması için elimden geleni yapacağımı yakın çevrem ve benimle çalışan arkadaşlarım yakinen bilirler. Şuana kadar yaptığım onlarca gönüllü eğitim ise bunun en güzel kanıtı olduğunu düşünüyorum.

Çünkü paylaşmak güzeldir.

FACEBOOK sayfamıza da bekleriz

www.metinaytekin.com